Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

Wakacje w mieście lista atrakcji miejskich

Dziecko zostaje na wakacje w mieście. Wystarczy zresztą, że to tylko 2-3 tygodnie i już gorączkowo zastanawiamy się co robić z pociechą w mieście, a nawet oczywiste rozwiązania wyparowują nagle z głowy. Zatem poniżej podręczna lista typowych atrakcji miejskich (w każdym mieście znajdziemy kilka z nich) przedstawionych w nietypowych odsłonach  - czyli jak sprawić by atrakcja stała się znowu atrakcyjna :)

* dla maluchów i nieco starszych: piaskownica i place zabaw - Oklepane? Pewnie, że tak, ale możemy podejść do tego odkrywczo. I to dosłownie. Wystarczy

usiąść, włączyć mapę miasta, wyszukać place zabaw i gwarantuję, że znajdziecie nowe, ciekawe miejsca. Dla dzieci wystarczy, że na danym placu są trampoliny lub nietypowe huśtawki czy tyrolka - i jest pełnia szczęścia. Warto pojechać nawet na drugi koniec miasta na świetny plac zabaw i połączyć wyprawę np. z piknikiem, lodami czy karmieniem kaczek nad okoliczną rzeczką. My zjechaliśmy tak całe miasto - zabawa - rewelacyjna, dzieci czuły się jak odkrywcy i zawodowi krytycy miejskich przestrzeni dla dzieci :) I oczywiście ranking! Najlepszych i najgorszych miejsc :)

* kina i teatry- połączone tematycznie np. z wyjściem do księgarni  (Asterix w kinie - kupujemy komiks z Asterixem i kompanią itp.) - zyskują dodatkowo na wartości,

* kulkolandy/sale zabaw dla dzieci - potraktujmy jako zagadkę. Przykładowo: rozkładamy w całym domu karteczki z zagadkami, każda karteczka prowadzi do drugiej, którą należy odnaleźć. Ostatnia informuje dokąd idziemy. W wersji trudniejszej i raczej dla młodszyc dzieci: podrzucamy karteczki po drodze (na drzewach, krzakach), dla niepoznaki klucząc. Jesli możemy, przygotowujemy drogę wcześniej rysując kredą strzałki - to naprawdę da się zrobić (chyba, że kulkoland jest 6 km dalej...)

 

A co można zrobić w:

*parku trampolin

*wrotkarni

*na basenie

*w parku linowym

*klockolandzie - sala zabaw najczęściej z klockami typu LEGO

*ogrodzie botanicznym

*ogrodzie zoologicznym

*parki tematyczne (doświadczeń, dinozaurów, owadów, iluzji itp.)

*laser- areny

*gokarty

?

Można jak proponowaliśmy wcześniej połączyć  takie wyjście z inną atrakcją czy zabawą bądź też potraktować takie miejsce jako przestrzeń do dodatkowej aktywności. Oprócz zwykłej zabawy dodać np. element poszukiwania znaków czy choćby kolorowych kartek. Odnalezienie ww łączy się oczywiście z jakąś nagrodą, którą może być wszystko, począwszy od słodyczy, pójścia na lody po informację co będziemy robić później lub możliwość decydowania o tym :-) 

Wycieczka do ogrodów i parków nie musi być nudna 

* parki miejskie - zazwyczaj są tu jak wiadomo place zabaw, a przestrzeń zachęca do kreatywności: zabaw terenowych (np. znajdź 10 księżniczek w parku - wydrukowanych z Internetu lub zwykłe podchody), pikników tematycznych (piknik angielski/ włoski/francuski w dziewiętnastym wieku - co można zjeść o czym rozmawiać (dla maluchów piknik bajkowy: co mogła chcieć zjeść księżniczka Arielka, Elza lub Cole z Ninjago) lub prac plastycznych w terenie (układanie minionków z kamieni, malowanie kredą po chodniku)

* muzea - wciąż niedoceniana atrakcja :) Muzea dwoją się i troją by ściągnąć do siebie młodego człowieka: specjalne wystawy, konkursy, sale doświadczeń, pokazy. Warto zorientować się co oferują i zarezerwować sobie czas na późniejszą rozmowę :)

 

Każde nawet krótkie wyjście można jakoś urozmaicić, dodać nietypowy element,/niespodziankę, która spowoduje, że zwykła atrakcja stanie się wyjątkowa.

 

A jeśli szukasz pomysłu nietypowego, bezpłatnego i oczywiście rewelacyjnego na spędzenie wakacji w mieście sprawdź to - warto! Polecane przede wszystkim dla starszych dzieci, ale ograniczeń wiekowych brak :)