Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

Zabawy z wodą - barwimy wodę

Nie ma nic prostszego niż zabarwienie wody, prawda? Wystarczy np. sok wiśniowy, herbata, odrobina mleka - i woda zmienia kolor. Dla dorosłych to nic wartego rozważania, ale dla dzieci super zabawa. Nie ma bowiem nic fajniejszego niż uzasadnione eksperymentowaniem rozlewanie, przelewanie, nalewanie, wylewanie oraz zalewanie zwłaszcza kolorowym płynem.

A tak fantastyczna i pouczająca zabawa jest warta odrobiny wysiłku  związanego z niewielkim sprzątaniem. A jeśli dodamy do tego nieoczekiwane propozycje eksperymentów z kolorami - radości dziecka możemy być pewni :)

Co możemy wykorzystać do takich zabaw? Najlepsze będą wysokie szklane naczynia (tak, wiem: szkło i dzieci...), w nich widać najlepiej zachodzące zmiany koloru, mieszanie się płynów o różnych gęstościach itp. Ale sprawdzą się również białe miseczki lub kubki. Ważne by można było wygodnie obserwować zachodzące procesy.  Świetne efekty daje wlewanie soków owocowych, dolewanie octu, a także wlewanie (powolne) mleka do czystej wody.

A jeśli chcemy pobawić się z dzieckiem w prawdziwe farbowanie - użyjmy karbowanej bibuły w różnych kolorach. Rezultaty mogą być spektakularne :)