Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

Konstrukcyjnie - ekologicznie

Dziecko się nudzi, wszystkie zabawki są złe/stare/dla maluchów/nie mam ochoty (chociaż wczoraj były całkiem ok i trudno było zakończyć zabawę ;) ). A za oknem pogoda mówiąca: "Zostań w domu pod kocykiem". 

Co robić? Może coś stworzyć?

Dla odmiany nie z klocków. Przydadzą się pudełka, opakowania różnego rodzaju, wielkości. I z nich tworzymy: domek dla kotka/pieska/misia/lalki, miasto: budynki, ulice rysujemy na kartkach przyklejonych do stolika lub podłogi, tworzymy garaże,  jaskinię dla misia, łóżeczko dla ulubionej lalki. Pomysły mnożą się w czasie rozmowy z dzieckiem.

Używamy: papieru do oklejenia pudełek, kredek/pisaków/farb do pomalowania ich, namalowania np. okien, tkanin do zrobienia kocyka dla lalki, naklejek, wstążek, piórek, koralików - do ozdoby.

I tak dalej :) Tak naprawdę wystarczy nawet najbardziej znudzonemu maluchowi lub starszakowi podpowiedzieć co można zrobić, zacząć z nim pracę, a zazwyczaj kończy je dziecko samo domagając się kolejnych materiałów i planując zamach na serwetę po prababci lub kolczyki mamy ;)